با توجه به بالا رفتن سطح عمومی ملت و آشنایی اغلب با مسائل سئو، لازم است این نکته رو بگم که اگر تا دیروز سئو نمی کردید پیش رفتی هم نمی کردید و به نوعی میشه گفت که درجا می زدید، ولی امروز سئو نکنید پس زده میشید و بعد رفت می کنید. چون همه دارن سئو وردپرس به زبان ساده می کنن و براشون به دغدغه تبدیل شده.

بازهم به دلیلی پیشباز خوب از وردپرس میریم به سراغ آموزش کارهای سئو واجب برای وردپرس

من حدود 20 لغایت از دوست داشتنی ترین افزونه ها و سایت هایی که تخصصی بر روی سئو وردپرس شغل می کنن رو تحلیل و بررسی کردم و متوجه شدم این سایت ها بسیار نیرومند تر و مفید تر واقع میشن:

http://www.quicksprout.com

https://yoast.com

http://www.smartpassiveincome.com

حتما اگر تعقیب یادگیری سئو و کسب درآمد از اینترنت تکاپو کرده باشید به طور یقین این تارنما ها را دیده اید. بخش مهمی از موفقیت ان هامربوز به مطالب مفبد و خوب انها بوده است به نظر شما این فقط مسیر کامیابی در دنیای مجازی است ؟ قظعا پاسخ نه است. اینگونه کسان از استراتزیهای ترکیبی سئو مثل درست کردن بک لینک , شبکه های احتماعی و … باهم و کنار هم استفاده می کنند. برای بهینه سازی و تصاحب صفحه اول گوگل توجه به ساختار وردپرس است.

در ادامه با معرفی 6 تکنیک بهینه سازی وردپرس حرفه ای و واجب همراه ما باشید .

۱- پیوندهای یگانه (پرمالینک) در وردپرس
پیوند های یگانه یا پرمالینک آدرس مطالب شما هستند .قظعا یک سایت اینترنتی پسندیده سایتی است که به محتوای مطالب شما مربوط باشد برای نمونه اگر کلمه کلیدی که توسط کاربر در موتور جستجو گر سرچ کند و در ادرس مطالب شما نیز باشد در نتیجه جستچو سایه دار پرتو می دهد و اینگونه شانس اکثریت برای کلیک شدن ادرس شما بوجود می اید رهنمود برای پیوند های یگانه :

%postname%

%category%/%postname%

می توانید از تقدیر تنظیمات این آدرس تنظیم کنید.

۲- بهینه سازی عنوان مطلب
عنوان صفحه در قالب شما تگ title می باشد. هر چه عنوان به مطالب شما پیوسته باشد و کوتاهی تر هم باشد برای موتور موتور چستچوگر گوگل و یاهو و مهم است .مظالب وردپرس قبل فرض به صورت «عنوان مطلب – عنوان وب سایت» پرتو دیتا می شود. وقتی صفحه اصلی شما در موتور های جستجو ثبت شده است با شیوه نمایش ذکر شده کمکی به بهتر شدن رتبه شما نمی کند . نیاز نیست برای یک واژه کلیدی در سایتتان در موتور های جستجو ثبت بشوید.پیشنهاد من برای عنوان صفحات تنها نمایش عنوان مطلب می باشد . از افزونه های سئو نظیر wordpress SEO by Yoast و یا All in One SEO Pack  برای تغییر عناوین می تواند کاربرد کنید .

۳- فعال کردن انعکاس ها در سایت
روش مناسب برای گرفتن بک لینک (و برآیند اینکه افزایش رتبه در موتورهای جستجو)  پرکار کردن بازتاب ها در وردپرس می باشد . بازتاب های اسپم مشکلی براتون قبل نمی یارند ، بازتاب ها نیر مانند دیدگاه ها قابل مدیریت هستند !

۴- مطالب پیوسته در سایت
دلایل مختلفی وجود دارد که مشخص می کند نشان دادن مطالب پیوسته مایه می شود شدامد و رتبه گوگل وب سایتتان افزایش یابد. به عنوان مثال بدست نمایش دادن مطالب پیوسته می توانید بازدید کنندگان سایت را به مدت بیشتری در سایت نگه دارید و این یعنی افزایش رتبه الکسا و …
بناتحقیقاتی که به عمل اورده ایم مشخص شده است که یک بازدیدکننده بعد از احضار مطلب شما در حالت گزینش قرار می گیرد ،انتخاب این که یک مطلب تند و در دسترس را مطالعه کند و یا از وب سایت شما خارج شود ، شما کدام را می پسندید !!!

برای اثر دادن مطالب دو گذرگاه هستی دارد.استفاده از افزونه های وردپرس نظیر YARPP و دیگری  ویرایش کدهای قالب !که استفاده از افزونه راحتر و مناسبتر برای کاربران عادی پیشنهاد میکنم

۵- لینک دادن به صفحات داخلی
همونطور که لینک های شما در سایت های همانند سایر مایه شناخته شدن وب سایت شما به موتور جستجوگر می شود لینک به صفحات داخلی به موتور جستجو گر کمک میکند و از صفحات داخلش شما با تازه می شود. لینک هایی که در صفحه اصلی قرار دارند و به صفحات درونی همانند مطالب ، فیش و … اشاره می کنند برای گوگل از اهمیت اکثریت برخوردارند .اگر فکر میکنید مدیریت لینک های داخلی مشکل است می توانید برای مدیریت لینک های داخلی می توانید از افزونه هایی مانند  Smart SEO Links بهره‌گیری نمایید.

۶-آدرس سایت با WWW یا بدون WWW
این سوال رو تمام کسانی که وب سایت تاسیس کردن از خودشان پرسیدنو با ان مواجه شدند در پاسخ به آن باید گفت که فرق بین این دو آدرس وجود ندارد .برای تعیین آیت پیش فرض آن را در سرنوشت تنظیمات – همگانی هر دو فیلد وارد کنید . من شخصا آدرس با WWW را ترجیح می دهم !وردپرس به صورت قبل فرض برای انتقال ها از اتقال ۳۰۲ بهره‌گیری می کنداین انتقال به موتور های جستجو می فهماند که این انتقال موقتی است ولی چون که انتقال دلخواه ما همیشگی است باید از انتقال ۳۰۱ کاربرد کنیم .از روش فایل htaccess می توانید انتقال خویش را از راه این فایل سپریدن دهید در ابتدای فایل کدهای پایین را وارد کنید :

# Begin 301
RewriteEngine On
RewriteCond %HTTP_HOST !^ goolexa .com [NC]
RewriteRule (.*) http://goolexa.com/$1 [R=301,L]
# BEGIN WordPress

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %REQUEST_FILENAME !-f
RewriteCond %REQUEST_FILENAME !-d
RewriteRule . /index.php [L]

# END WordPress
توسط کد بالا کلیه آدرس ها با WWW به آدرس های بدون آن منتقل می شوند ، فقط یادتان نرود که آدرس وب سایت خودتان را در فایل قرار بگذارید !

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : سایت ,مطالب ,وردپرس ,لینک ,آدرس ,موتور ,دادن مطالب ,مطالب پیوسته ,بهینه سازی ,%request filename ,مدیریت لینک ,دادن مطالب پیوسته
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کوثر Methlyn Jake lahze2233 با من مي توانيد با گردشگري به طور کامل آشنا شويد سردار دلها جهان رایانه علمای شیعه خانواده سبز فردا دنبال خودم می گردم!