سئو کلاه خاکستری یا Gray Hat SEO گرد از بهترین متدهای سئو می باشد که بنیاد وبسایت وبمستر خاکستری را برپایی داده است!

این روش و متد در دانش سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، مزایا و معایبی دارد که در این نوشتار می خواهم به این موارد بپردازم.

همچنین در این نوشتار می خواهم بهترین و به روزترین تکنیک های کاربردی سئو کلاه خاکستری را به شما تعلیم بدهم! (تکنیک هایی که برای یادگیری آن ها باید حداقل ۵۰۰ هزارتومان در دوره های آموزشی مختلف هزینه کنید!)

پس با من به اتفاق باشید و این نوشتار را الی پایان بخوانید…

آپدیت دی ۹۷ – برای اطلاع از آپدیت بعدی، در خبرنامه عضو شوید. 

عضویت در خبرنامه
برای مطالعه تند هر بخش، روی عنوان آن کلیک کنید.
سئو کلاه خاکستری چیست؟ چرا از سئو خاکستری استفاده می کنیم؟ ۷ تکنیک سئو کلاه خاکستری منابع سئو کلاه خاکستری چیست؟ در رفرنس آموزش سئو به مباحثی مشابه این که سئو چیست و همچنین توضیح کم متدهای مختلف سئو پرداخته ام. اما در این نوشتار می خواهم به طور تخصصی به جستار سئو کلاه خاکستری بپردازم.

همانطور که می دانید، سئو به ۳ طریق سفید، سیاه و خاکستری سپریدن می شود.

هنگامی که یک سئوکار کاملا برطبق قوانین و گایدلاین های گوگل عمل کند، می گویند سئو کلاه سفید انجام می دهد و هنگامی که کاملا برخلاف قوانین گوگل عمل کند، می گویند سئو کلاه سیاه انجام داده است.

اما سئو خاکستری چیزی میان این دو است!

در متد سئو کلاه خاکستری از انحاء و تکنیک هایی استفاده می شود که نه کاملا سفید است و نه کاملا سیاه! اگر بهتر بخواهم توضیح بدهم، سئو کلاه خاکستری عبارتست از به کارگیری تکنیک هایی که هنوز به عنوان روش های کلاه سیاه شناخته نشده اند!

(البته اگر علاقه دارید بدانید روش های کارآمد سئو کلاه سفید چه چیزهایی هستند، حتما به شما توصیه می کنم دوره رایگان سئو محتوا را ببینید!!!)

چرا از سئو خاکستری بهره‌گیری می کنیم؟
مهم ترین بحثی که در میان این ۳ متد سئو وجود دارد، بحث پنالتی و جریمه های گوگل است!

امکان جریمه و پنالتی شدن وبسایتی که از سئو سفید کاربرد می کند کم و بیش ۰ است و این احتمال به ترتیب در سئو خاکستری و سئو سیاه افزایش می یابد.

حال با وجود این که می دانیم اگر از سئو کلاه خاکستری استفاده نماییم گمان کردن جریمه شدن ما هستی دارد، چرا باز هم در اجرای این تکنیک ها اصرار داریم؟

پاسخ در ۲ کلمه چکیده می شود :

زمان + هزینه

سئو کلاه سفید زیاد موعد بر بوده و نیازمند صرف خرج و سرمایه گذاری های بلندمدت بسیار است، اما در سئو کلاه خاکستری یا سئو سیاه، موعد و خرج به شدت تفریق پیدا می کند.

همچنین چون سئو کلاه سیاه به شدت خطرناک است و هر لحظه امکان دارد به کل از نتایج جستجو حذف شوید، پیشنهاد اکثر متخصصان به به کارگیری شیوه های سئو کلاه خاکستری است.

بنابراین در این متد شما هم خرج و زمان مربوط به فرآیندهای سئو وبسایت خود (نسبت به سئو سفید) و هم ریسک پنالتی شدن (نسبت به سئو سیاه) را کاهش داده اید.

به همین دلیل است که من در این مقاله می خواهم تکنیک های سئو کلاه خاکستری را به شما آموزش دهم لغایت بتوانید از آنها به خوبی بهره‌گیری کنید.

* گوشزد : همانطور که پیش تر گفتم، تکنیک هایی که در سئو خاکستری بهره‌گیری می شوند همان تکنیک های سئو سیاه است که هنوز بدست گوگل به عنوان جرم شناخته نشده است! پس اگر می خواهید به این روش تکاپو کنید، باید همش به روز باشید و از دگرگونی ها الگوریتمی گوگل و دیگر آگاهی ها و متدهای جدید باخبر باشید. وگرنه شدنی است فردا که از خواب بیدار می شوید، سایر وبسایتی نداشته باشید!!!

۷ تکنیک سئو کلاه خاکستری
۱) خرید دامین های منقضی شده (Buy Expired Domain)
اولین طریق سئو کلاه خاکستری که در این مقاله می خواهم به شما شناسایی کنم، روش خرید دامین های منقضی شده و در پایان بک لینک اخذ متعلق به است. این روش در بین سئوکاران کلاه خاکستری معمول است.

در این طریق آغاز می توانید به سایتی همانند سایت www.ExpiredDomains.net مراجعه کنید. سپس یکی از کلمات کلیدی خودتان را که می خواهید دامینی مرتبط با آن خریداری کنید، وارد کرده و جستجو می کنید.

به عنوان مثال من می خواهم در گستره لوازم آرایشی یک وبسایت بزنم و از آن بک لینک بگیرم. پس کلمه Makeup را جستجو میکنم. نتایج همانند عکس زیر نمایان می شود :

خرید دامین های منقضی شده ، از شیوه های معمول سئو کلاه خاکستری

همانطور که می بینید فهرست بلند و بالایی از دامین های منقضی شده برای شما نمایان می شود که پارامترهای گوناگون نیز در روبرو آن آورده شده است. به عنوان مثال عبارت BL مخفف Backlink است و اگر روی آن کلیک کنید، نتیجه ها به ترتیب تعداد بک لینک هر حوزه مرتب می شود، همانند عکس زیر ؛

خرید دامین های منقضی شده ، از طریق های معمول سئو کلاه خاکستری

همانطور که می بینید رتبه اول ۸۵۵ هزار بک لینک دارد. اما حواستان باشد که حتما به یک نکته خیلی ریز هم توجه کنید!!

در این جدول DP عبارتست از تعداد حوزه هایی که به دامنه یادشده بک لینک داده اند. در این تصویر رتبه نخست از ۳ دامنه، ۸۵۵ هزار بک لینک گرفته است! امیدوارم متوجه نکته ریز شده باشید !!! (Hint : دامین پنالتی شده :)))

بنابراین اثناء خریدن دامین های منقضی شده حتما به موارد پایین پروا کنید :

تعداد بک لینک ها نسبتا زیاد باشد.
تعداد بک لینک ها با شمار Root Domain متناسب باشد.
به عمر حوزه توجه کنید چرا که هرچه عمر دامنه بیشتر باشد، بهتر است.
ACR هم هرچه اغلب باشد بهتر است! جلوتر به آن اشاره خواهم کرد.
اسپم اسکور گستره مدنظر را در ابزار لینک اکسپلورر Moz چک کنید.
* نکته : دامین های منقضی شده .ir را می توانید از آدرس www.nic.ir/Just_Released ببینید. البته فقط آدرس دامین را می بینید نه این اطلاعات جامع و کامل را !

پس از اینکه دامین مدنظر را خریداری کردید، باید محتواهایی که پیشتر داخل آن بوده را پیدا کرده و مجددا تو آن پیمان بدهید و بعد از مدتی می توانید فرآیندهای بک لینک گرفتن خود را آغاز کنید.

برای اینکار می توانید از سایت Archive.org کاربرد کنید. در این سایت شما آدرس دامنه مدنظر را وارد می کنید و می توانید نسخه های گوناگون آن در تاریخ های گوناگون را ببینید و محتواهایش را کپی کرده و درون وبسایت بارگزاری کنید.

* نکته : پارامتر ACR که پیشتر گفتم عبارتست از تعداد دفعاتی که دامین مذکور بدست سایت Archive.org کراول شده است و هرچه این تعداد اغلب باشد طبیعتا بهتر است! چرا که محتوای اکثریت در اختیار دارید!

۲) ی آتوریتی رپورتاژی !
در این شیوه شما می توانید‌ اعتبار و ارزشی که کسب و کارها و وبسایت های قدرتمند برای بک لینک های خود‌ ایجاد می کنند را به راحتی متعلق به خویش کنید!

به عنوان مثال فرض کنید من می خواهم برای یک آژانس هواپیمایی رپورتاژ اعلان بدهم و منظور من این است که در کلمه کلیدی «خرید بلیط» بک لینک بگیرم و رشد داشته باشم.

اگر به سایتی مانند دیجیاتو مراجعه نماییم شیوه سرقت اعتبار رپورتاژی

اگر در سرنوشت ذیل مطلب، به برچسب های این محتوا نگاهی بیاندازید، می بینید که از برچسب «خرید بلیط» استفاده طریق ی اعتبار رپورتاژی

بر روی این تگ کلیک میکنم و نگریستن می کنم که رپورتاژ آگهی های دیگری از وبسایت هایی مشابه سرقت اعتبار رپورتاژی
UR یا URL Rating فاکتوری است که توسط ahrefs برای اعتبار هر صفحه یا هر URL تعیین می شود.

اکنون تکنیک سئو خاکستری ای که من می توانم متعلق به بهره مند شوم این است که اگر میخواهم در دیجیاتو رپورتاژ بدهم، تاکید میکنم که حتما تگ «خرید بلیط» را نیز برای من ثبت کنند!

به این ترتیب رپورتاژ یک وبسایت ضعیف مثل وبسایت من در لابلای رپورتاژهای وبسایت هایی همانند علی بابا و قاصدک ۲۴ قرار می گیرد.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

هفت رنگ انديشه هاي آزاد من Sherman کینگ موزیک bag fabric - baiketextile.com هتل لوکس Alicia ارز دیجیتال - بیت کوین Deanna اخبار.دسته های عزاداری .نتایج فوتبال و...لاهیجان وجهان